JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.
Puumalan kesäasukas ja Puumala-seuran puheenjohtaja Ulla-Maija Paavilainen palkittiin tänään Helsingin Kirjamessuilla vuoden Tietokirjailijapalkinnolla.

Puumalan kesäasukas ja Puumala-seuran puheenjohtaja Ulla-Maija Paavilainen palkittiin tänään Helsingin Kirjamessuilla vuoden Tietokirjailijapalkinnolla.

Philip Laszlo

Tietokir­jai­li­ja­pal­kinnon Helsingin Kirjamessuilla ansainnut Ulla-Maija Paavilainen esiintyy Puumalan Kirjailijaillassa

Suo­men Tie­to­kir­jai­li­jat ry on myön­tä­nyt kir­jai­li­ja, pää­toi­mit­ta­ja eme­ri­ta Ul­la-Mai­ja Paa­vi­lai­sel­le vuo­den 2023 Tie­to­kir­jai­li­ja­pal­kin­non tun­nus­tuk­se­na laa­jas­ta ja an­si­ok­kaas­ta tie­to­te­os­tuo­tan­nos­ta. Paa­vi­lai­nen ot­ti pal­kin­non vas­taan tä­nään Hel­sin­gin kir­ja­mes­suil­la Kruu­nun­ha­ka-la­val­la iloi­sin mie­lin ja tie­toi­se­na sii­tä, et­tä on teh­nyt to­del­la pal­jon töi­tä tie­to­kir­jo­jen ja elä­mä­ker­to­jen eteen.

Tämä artikkeli on vain tilaajalle.

Jos olet jo tilaaja, pääset lukemaan artikkelin kirjautumalla sisään.

Olen tilaaja

Kirjoittajan kirjoitukset

Luetuimmat

Näytä lisää