Saimaa Swimrun -tulokset

Saimaa Swimrun 24.8.2019 Puumala

MYL 19,0 km (Lähti 16, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Jaakko Mäkelä Ville Mäkelä IF Solvalla Vargarna 1:56:02, 2) Sami Naatula Olli Hirn Lentouivelot 2:12:31, 3) Tero Hyppölä Harri Määttä SwimRun Kunkut 2:13:48, 4) Aki Kattelus Tommy Korin Tagahoovi Pingutus 2:32:10, 5) Olli Miettinen Ville Miettinen Velo Saimaa/Brothers 2:37:22, 6) Antti Kosonen Vesa Kilpi Moraalisen perusluottamuksen ti 2:37:32, 7) Janne Liimatainen Dmitrii Petrov Plavobeg 2:38:10, 8) Mika Pitkänen Jussi Mynttinen los Celibato 2:39:48, 9) Vilkman Kristian Antti Ketonen Poikain 2:43:57, 10) Ville Kämäräinen Juhani Tikka Kaveri Ilmoitti 2:46:30, 11) Topi Tarhonen Iiro Haikarainen Lintusalon NMKY 2:54:27, 12) Samu Kylmälä Atte Sievälä FBG CAMO 2:56:29, 13) Kalle Tarhonen Heikki Helevä Repolan Raittiusseura 2:58:27, 14) Oskari Westerholm Jussi Pirinen Pannkaka-Show 3:01:27, 15) Antti Ijäs Leon Siggelkow Das U-Boot 3:10:56, 16) Ville Mäkelä Jussi Vatanen Valkeakosken tieteellisen seura 3:27:01.

NYL 19,0 km (Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Marina Ivanova Larisa Diakova HEAD Swimrun Team Russia 2:30:03, 2) Martyukova Darya Nagavkina Yulia Running mermaids 2:40:52, 3) Sanna-Katriina Asikainen Sanna Aalto Lappeen letkeet 2:55:59, 4) Terhi Jantunen Siv Jantunen Kepsi-Kimmat2 2:59:15, 5) Sari Kallela Outi Hyppölä Kepsi-Kimmat 3:05:26, 6) Katri Mattelmäki Laura Salonen Miksun kramppaajat 3:05:40, 7) Anni Hartikainen Sanna Korhonen Team AnSa 3:31:02.

SEKA 19,0 km km (Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Saara Grönholm Sampo Hyppölä Team Biokia 2:09:43, 2) Jaakko Lehtonen Panja Lehtonen Team Colina 2:27:46, 3) Veera Kangaspunta Jani Lahtinen Hetkien Vaellus 2:32:30, 4) Janne Latvala Tero Koponen TJ Seahorses 2:47:29, 5) Jari Kumpulainen Elina Molkkari Oodi ulkoilun riemulle 2:55:42, 6) Teemu Salmela Jatta Juhola Team Näköpalvelu 2:56:50, 7) Mervi Hillukkala Tomi Hillukkala Hillokalat 3:01:13, 8) Niklas Granlund Riina Riikonen Team N&R 3:02:36, 9) Juuso Virkajärvi Minna Lehtiranta JuMi 3:03:29, 10) Timo Espo Kalle Heikkinen Team Ponteva 3:08:14, 11) Tapio Johtimo Nina Johtimo Team Omithoj 3:22:15.

SPM 10,0 km km (Lähti 15, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Lauri Simolin 1:07:40, 2) Hannu Eskola 1:07:59, 3) Juuso Repo 1:08:22, 4) Mikhail Durnev 1:11:38, 5) Jukka Laamanen 1:12:25, 6) Lassi Kuusinen 1:17:28, 7) Sven Eriksson SURA-Triathlon 1:19:00, 8) Jarmo Selkäinaho 1:20:13, 9) Lasse Huuskonen 1:22:27, 10) Jussi Toivonen 1:22:32, 11) Petri Törmänen 1:23:23, 12) Niklas Sjöblom 1:23:28, 13) Sakari Leppälä Velo Saimaa Triathlon 1:25:38, 14) Johan Carlson Kempeleen pyrintö 1:26:03, 15) Jukka Kontinen DG SataIT 1:32:39.

SPN 10,0 km (Lähti 20, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Anna Haapanen 1:12:44, 2) Kialiina Tonttila 1:17:01, 3) Marianne Salmi 1:21:27, 4) Johanna Rahko Kempeleen Pyrintö 1:22:16, 5) Natalia Labzova RockTapeTeam 1:23:24, 6) Matilda Rehula 1:23:27, 7) Kristiina Kivilohkare 1:23:44, 8) Sara Kalliomäki 1:24:13, 9) Anu Vainio 1:27:23, 10) Olga Vaniukhina Van Olik 1:27:57, 11) Oili Yliraasakka Kempeleen Pyrintö 1:30:15, 12) Johanna Berlin 1:31:25, 13) Linda Sandholm 1:31:26, 14) Anna Järvinen 1:35:43, 15) Jennifer Volz 1:38:43, 16) Alexandra Kvist 1:38:54, 17) Zsuzsanna Törmänen Kempeleen Pyrintö 1:41:03, 18) Liisa Tirkkonen 1:41:06, 19) Hilpi Kontinen 2:02:51, 20) Kaisa Korhonen 2:05:26.

Share This:

Ei kommentteja, oletko sinä ensimmäinen?

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.


*